40 μετάλλια στους ''Πτολεμαϊκούς''.

                                                                                                         Στον 3ο αγώνα της φετινής σεζόν συμμετείχε η Προαγωνιστική ομάδα του Ηρακλή το Σαββατοκύριακο που μας πέρασε. Ο λόγος για τους 7ους ''Πτολεμαϊκούς'' αγώνες κολύμβησης.

Το μεσημέρι του Σαββάτου τα 49 Ηρακλάκια ηλικίας 9,10,11 και 12 ετών ταξίδεψαν στην Πτολεμαϊδα με στόχο να ξεπεράσουν τον εαυτό τους, να βελτιώσουν τα ρεκορ τους, να μάθουν να λειτουργούν σαν ομάδα , να περάσουν καλά ,να στηρίξουν τους φίλους τους και να επιστρέψουν με χαμόγελο και ανυπομονησία για την επόμενη φορα.

Τα αποτελέσματα μιλούν απο μόνα τους. Τεράστιο το ποσοστό των ατομικών ρεκόρ,
40 μετάλλια (11 χρυσά, 18 ασημένια, 11 χάλκινα), 1 ρεκορ αγώνων κατηγορίας, πολλά συνθήματα , πολλες χαρές, ευχάριστη διανυκτέρευση, πανυγηρική επιστροφή.

Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά για την προσπαθεια τους, στους προπόνητες , στους εφόρους , στους γονείς και σε όλους τους παράγοντες που κάνουν τον Ηρακλή Ομάδα.

Αναλυτικά οι διακριθέντες.

12 ετων
Ασλανίδου Ιωάννα (1η 50μ προσθιο, 2η 100μ προσθιο, 2η 200μ προσθιο, 3η 4*50μ Μ.Ο)
Μητακίδη Δανάη (1η 100μ πεταλόυδα, 3η 4*50μ Μ.Ο)
Μασούτη Μαριάννα ( 2η 50μ πρόσθιο, 3η 100μ προσθιο, 3η 200μ προσθιο, 3η 4*50μ Μ.Ο)
Ζωγραφάκη Αλεξάνδρα (3η 4*50μ Μ.Ο.)
Κωνσταντίνου Γεώργιος (1ος 50μ ελεύθερο, 2ος 100μ ελεύθερο)
Σαββαπετράκης Ανδρέας (3ος 200μ ύπτιο)

11 ετών
Σμιλιάνη Αναστασία ( 1η 200μ προσθιο (ρεκόρ αγώνων κατηγορίας) , 1η 100μ πρόσθιο, 2η 50μ προσθιο , 3η 4*50μ Μ.Ο, 3η 4*50μ ελεύθερο)
Σκουλή Σοφία (1η 100μ ελεύθερο, 3η 4*50μ Μ.Ο, 3η 4*50μ ελεύθερο)
Καρατρούπκου Κατερίνα (2η 50μ πεταλούδα, 3η 4*50μ Μ.Ο, 3η 4*50μ ελεύθερο)
Πολυζούδη Ολγα (3η 100μ ελεύθερο,3η 4*50μ Μ.Ο, 3η 4*50μ ελεύθερο)
Πελκούδης Βαγγέλης (1ος 200μ πρόσθιο, 2ος 100μ πρόσθιο, 3ος 50μ πρόσθιο, 2ος 4*50μ Μ.Ο)
Κυργάκης Πασχάλης (2ος 50μ πρόσθιο, 3ος 100μ πρόσθιο, 2ος 4*50μ Μ.Ο)
Χρυσοχοίδης Μάριος ( 2ος 200μ μεικτή , 2ος 4*50μ Μ.Ο.)
Χαλκιάς Θοδωρής (3ος 100μ ύπτιο, 3ος 200μ ύπτιο, 2ος 4*50μ Μ.Ο)

10 ετών
Μάλαμα Κωνσταντίνα (1η 200μ ελεύθερο)
Κόκκινος Θανάσης (1ος 50μ πρόσθιο, 1ος 100μ προσθιο, 1ος 4*50μ ελεύθερο, 2ος 4*50μ Μ.Ο)
Μπουρούδης Γιάννης (1ος 4*50μ ελεύθερο, 2ος 4*50μ Μ.Ο)
Χαραβιτσίδης Δημοσθένης (1ος 4*50μ ελεύθερο, 2ος 4*50μ Μ.Ο)
Πολυζούδης Κώστας (1ος 4*50μ ελεύθερο)
Παπαγεωργίου Δημήτρης (2ος 4*50μ Μ.Ο)

9 ετών
Σαπάνη Ζωή (2η 50μ ελεύθερο, 2η 50μ ύπτιο, 2η 4*50μ ελεύθερο, 2η 4*50μ Μ.Ο)
Μπουρούδη Χριστίνα (2η 100μ ελεύθερο, 2η 4*50μ ελεύθερο, 2η 4*50μ Μ.Ο)
Ζωγραφάκη Βασιλική (2η 4*50μ ελεύθερο, 2η 4*50μ Μ.Ο)
Δεβερλή Μαριαλένα (2η 4*50μ ελεύθερο, 2η 4*50μ Μ.Ο)
Κατόγλου Παναγιώτης (2ος 50μ πεταλούδα)
Κατόγλου Κωνσταντίνος (2ος 50μ πρόσθιο)