Παράδοση στις Σέρρες.

                                                                                                          Στην πρώτη αγωνιστική συμμετοχή της Προ-Αγωνιστικής κατηγορίας εκτός πόλης συμμετείχαν το Σάββατο στην πόλη των Σερρών στα «OIKONOMEIA 2017» 54 "Super Ηρακλάκια" με απόλυτη επιτυχία.

Για ακόμη μια χρονιά ξεπέρασαν τους εαυτούς τους και έκαναν χαρούμενους τους γονείς τους αφήνοντας ικανοποιημένους και αισιόδοξους τους προπονητές τους για την συνέχεια.

Με τα ατομικά ρεκόρ να έρχονται το ένα πίσω από το άλλο, με την εξαιρετική κερκίδα να ξεσηκώνει τους πάντες και τα 35 στο σύνολο μετάλλια από τα οποία 16 χρυσά-14 ασημένια και 5 χάλκινα, η ομάδα του Ηρακλή φέτος όπως και πέρισυ ήταν ο Πολυνίκης Σύλλογος των αγώνων.

Να σημειωθεί και η πρώτη εμφάνιση σε αγώνες για τα μικρά μας (2009 γεννηθείς) «τα 9αρακια μας» που μπήκαν κατευθείαν στο κλίμα της ομάδας απο την πρώτη στιγμή και με την αγωνιστική τους υπέρβαση έδωσαν πολύτιμη βοήθεια στην ομάδα για να κατακτήσει την πρώτη θέση.

Η Προαγωνιστική κατηγορία είναι το μέλλον του Ηρακλή στο Κολυμβητικό τμήμα, με αυτά τα παιδιά θα παραμείνει και θα κρατηθεί ψηλά όπως και κάθε χρόνο ο σύλλογος.

Οι Μεταλλιούχοι στα ατομικά αγωνίσματα:

Κόκκινος Θανάσης 1η θεση 50 μέτρα πρόσθιο, 1η θέση 100 πρόσθιο.

Στεφόπουλος Θοδωρής 1η θέση 50 μέτρα ελεύθερο.

Πολυζούδης Κωνσταντίνος 1η θέση 50 μέτρα πεταλούδα.

Μάλαμα Κωνσταντίνα 1η θέση 100 μέτρα πεταλούδα, 2η θέση 50 μέτρα πεταλούδα.

Παπαγεωργίου Δημήτρης 2 θέση 100 μέτρα πεταλούδα.

Κατόγλου Παναγιώτης 1η θέση 50 μέτρα πεταλούδα, 2η θέση 100 μέτρα πεταλούδα.

Κατόγλου Κωνσταντίνος 2 θέση 50 μέτρα ελεύθερο, 2 θέση 50 μέτρα πρόσθιο, 2ή θέση 100 μέτρα πρόσθιο.

Τούλας Δημήτρης 1η θέση 100 μέτρα πεταλούδα.

Μπινουμάκης Στάθης 3η θέση 100 μέτρα ελεύθερο.

Μπουρούδη Χριστίνα 2η θέση 50 μέτρα πρόσθιο.

Σαπάνη Ζωή 3η θέση 50 μέτρα ελεύθερο.

Κατσαρός Παναγιώτης 1η θέση 50 πεταλούδα.

Γιάννεβ Γιώργος 2η θέση 50 μέτρα πεταλούδα.

Μανίκας Λάζαρος 1η θέση 100 μέτρα πρόσθιο, 2η θέση 50 μέτρα πρόσθιο.

Ανδρεάδης Κωνσταντίνος 2η θέση 50 μέτρα ελεύθερο.

Κυριακίδου Ελένη 1η θέση 50 μέτρα ύπτιο

Χρήστου Μάρα 3η θέση 50 μέτρα πρόσθιο.

Ζάρρα Κωνσταντίνα 1η θέση 50 μέτρα πρόσθιο, 3η θέση 50 μέτρα ύπτιο.

Κόκκινος Βαγγέλης 1η θέση 50 μέτρα πρόσθιο.

Οι Μεταλλιούχοι στα ομάδικα αγωνίσματα:

4x50 Μ.Α κορίτσια 9 ετών 1η θέση με της Ανδρεάδου Ευγενία, Ζάρρα Κωνσταντίνα, Τρυφωνίδου Δέσποινα και Λιάμου Μαρία.

4x50 Μ.Α κορίτσια 10 ετών 3η θέση με της Κυριακίδου Ελένη, Χρήστου Μάρα, Κολώνια Ιωάννα και Παρατσουκίδου Μαρία.

4x50 Μ.Α κορίτσια 12 ετών 2η θέση με της Τρυφωνίδου Ελένη, Ρίγγα Άννα, Μάλαμα Κωνσταντίνα και Τσίολα Χρύσα.

4x50 Μ.Α αγόρια 10 ετών 2η θέση με τους Κυργάκης Γιώργος, Κατσαρός Παναγιώτης, Μανίκας Λάζαρος και Ανδρεάδης Κωνσταντίνος.

4x50 Μ.Α αγόρια 11 ετών 2η θέση με τους Γιαννακούδης Βάιος, Κατόγλου Κωνσταντίνος, Κατόγλου Παναγιώτης και Μπινουμάκης Στάθης.

4x50 Μ.Α αγόρια 12 ετών 1η θέση με τους Μπουρούδης Γιάννης, Κόκκινος Θανάσης, Πολυζούδης Κωνσταντίνος και Στεφόπουλος Θοδωρής.

4x50 Ελεύθερο κορίτσια 9 ετών 2η θέση με της Ανδρεάδου Ευγενία, Ζάρρα Κωνσταντίνα, Τρυφωνίδου Δέσποινα και Λιάμου Μαρία.

4x50 Ελεύθερο αγόρια 10 ετών 2η θέση με τους Ανδρεάδης Κωνσταντίνος, Κατσαρός Παναγιώτης, Μανίκας Λάζαρος και Γιάννεβ Γιώργος.

4x50 Ελεύθερο αγόρια 11 ετών 1η θέση με τους Μπινουμάκης Στάθης, Χαλκιάς Μάνος, Κατόγλου Παναγιώτης και Κατόγλου Κωνσταντίνος.

4x50 Ελεύθερο αγορια 12 ετων 1η θέση με τους Μπουρούδης Γιάννης, Κόκκινος Θανάσης, Πολυζούδης Κωνσταντίνος και Στεφόπουλος Θοδωρής.